Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród wielu stolic województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Staje się miastem przyjemnym do życia. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie w górę.
Pozytywne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego stworzono w trakcie ostatniego okresu? Ilość napraw i inwestycji jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne działanie w temacie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska uzupełniła się o następne drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne innowacje nie są widoczne dla standardowego Krakusa. Nie oznacza to jednak, że nie funkcjonują. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami historie. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w mieście za mało się wykonuje. Natomiast Kraków zmienia się w każdym obszarze. Programy naprawcze w obszarze zarządzania śmieciami, tworzeniu oraz unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to tylko niektóre zmiany, które pomagają krakusom lepiej oraz wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Wartość miasta idzie w górę za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te inwestycje inspirują turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane przez radnych plany nie tyczą się tylko samego centrum miasta, ale też są połączone z pełnym województwem . Dlatego zamiast uskarżać się lecz zauważyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile uda się utrzymania szybkości innowacji – pozwolą miastu stać się prawdziwą stolicą małopolski.
Majchrowski opinie