mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Smaczna włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, które daje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. o biance Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, piada oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film