nowa restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują równie pyszne dania – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie można znaleźć również nie tak znane włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz dania z wielu miejsc Włoch. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Kolacja w stylu włoskim koniecznie musi zawierać również trunek. Odrobina alkoholu to dla Włocha typowa praktyka. włoski kucharz Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie chianti, kalabryjskie bivongi i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały zestaw win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania warto poszukać restauracji, która umie podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film