zupa jarzynowa z kaszą jaglaną

Dziś koncentrujemy się na tym, co jemy – wybieramy towary coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej także poszukuje się wymienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W szeregu przypadków zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one identycznie dużo produktów odżywczych, lecz organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie porządniej. Imponującym przykładem trafnego produkty jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach niesłychanie w wielu przypadkach a dzisiaj niestety została zapomniana.

kasza jaglana z gruszkami

Na szczęście coraz więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest nadzwyczaj łatwa – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej niż standardową, słynną nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu jednak jest tego warte, bo wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Czemu niemniej jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada nadzwyczaj wiele pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar albo trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie trafnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie jedynie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, które nadzwyczaj poprawiają pamięć i koncentrację a także wiele idealnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza nadzwyczaj odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany w następstwie tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.